Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü - CDRP

Box İmage

Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliligi Çözümü

Kurumsal firmaların Bilgi Teknolojileri departmanlarından iki kritik beklentisi var:
Verilerin asla kaybolmaması, Uygulamalara her zaman her yerden ulaşılabilmesi
Clonera; bu ihtiyaçları karşılamak üzere; ofsite backup, felaket kurtarma ve iş sürekliliği hizmetlerini paket olarak bir araya toplayan bir çözüm sunuyor.

Box İmage

Felaketler Olur!

Dijital felaketler, genellikle doğal afetlerle özdeşleştirilir. Oysa şirketlerin doğal bir afete uğrama olasılığı yalnızca %3. Veri kaybı, veri bozulması, sunucu problemi, sistem odası arızası, insan hatası, hırsızlık, siber saldırı, güç kaybı gibi operasyonel sebeplerle dijital bir felaketle karşılaşma olasılığı ise %97. Clonera olarak düzenlenen “Türkiye’deki BT sistemleri felaketlere hazır mı?” başlıklı anket Türkiye’deki şirketlerin dijital felaketlere karşı hazırlıklı olup olmadığı konusunda önemli bilgiler sağlıyor. Farklı sektörlerden 430 BT yöneticisinin verdiği yanıtlara göre;

Box İmage

Son 1 yılda Türkiye’deki her 3 şirketten biri dijital felaket yaşadı!

 • Dijital felaket yaşayan şirketlerin %65’i sistemlerini yedekten geri döndürmüş, fakat uygulamalarını sürdürememiş. %8’i sistemlerini hiç geri getirememiş!

 • Her 4 şirketten biri, sisteminin en az %10’unu kaybetmiş.

 • Dijital felaketlere uğrayan şirketlerin %93’ü 5 yıl içerisinde kapanıyor.

 • Felaket kurtarma çözümlerini tercih edenlerden %25’i son 1 yıl içinde felaket kurtarma testi yapmamış, çözümlerinin efektif olup olmadığını bilmiyor!

Avantajlar

Kullanıma Hazır Paketler

Clonera, iş ihtiyaçlarınıza, servislerinizin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine bağlı olarak tasarlanabileceği gibi, hazır paket olarak da sunulur. Hemen alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Clonera, paketin ihtiyaca yönelik olarak artırılıp azaltılması esnekliğiyle de fark yaratır.

Rakipsiz RTO ve RPO Değerleri

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği çözümü ile en geç 15 dakika içerisinde, kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Kullandığımız teknoloji sayesinde, internet erişim hızınıza bağlı olarak, veri kaybınız neredeyse sıfıra düşer. Clonera’nın güvenli altyapısıyla ikinci bir donanım ihtiyacı olmadan istediğiniz sistemleri klonlayabilirsiniz.

7/24 Destek

7 gün 24 saat, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşabilirsiniz. Telefonun ucunda konunun uzmanı mühendisler ile 2. seviye destek veriyor ve diğer çağrı merkezleri gibi size sıra bekletmiyoruz. Felaket kurtarma ve iş sürekliliği için uzman personel çalıstırmanız gerekmez. Network tasarımından süreçlerin oluşturulmasına, felaket senaryolarının belirlenmesinden test ve revizyonlara kadar her adımda Clonera yanınızdadır, uzman mühendis desteği verir.

%80 Maliyet Avantajı

Kullanım kolaylığı, güvenlik, hızlı devreye alma gibi özellikleri ile fark yaratan Clonera sayesinde veri merkezi, altyapı ve insan kaynağı maliyetlerinden kurtulursunuz. Uzaktan erişim süresi ihtiyacınıza yönelik ayrıca detaylandırılır.

Test Edilebilir

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. Herhangi bir zamanda felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

Uluslararası Standartlara Uygunluk

Felaket kurtarma ve iş sürekliliğine yönelik tüm teknoloji altyapısı gereksinimlerini Clonera üstlenir. Herhangi bir zamanda felaket senaryosunu test edebilirsiniz.

Clonera Felaket Kurtarma Ve İş Sürekliliği Enterprise Paketi

Hazır Enterprise Paket Açıklama Özellikler
RPO Data kaybı ≈ 0
RTO Sisteme ulaşma süresi 15 dk
Storage Kullanılabilecek Disk Kapasitesi 250 GB
Failback Desteği Felaket Giderildiği Durumda Servislerin Orijinal Lokasyona Taşınması Var
Off Site Backup Sunucuya Geri Dönme Noktası 3 Gün
Raporlama Servise Ait Detaylı Raporlama Var
7/24 Destek 7/24 Mühendislik Desteği Var
Platform Desteği Vmware, Hyper-V platform Desteği Var
Application-free Uygulama Bağımsız Replikasyon Desteği Var
Upgrade Fırsatı İhtiyaca Yönelik Tekliflendirme Var

Kullanmadığınız Kaynağa Para Ödemeyin!

Clonera ile işinizi geleneksel yöntemlere göre %80 daha az maliyetle güvence altına alabilirsiniz.
Sadece test anında ya da felaket yaşadığınızda ihtiyaç duyacağınız kaynaklar için, kullandıkça ödeme yaparsınız. Kullanmadığınız bir kaynağın maliyetine katlanmazsınız.

Clonera Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü Avantajları

Broşürler

 • slideIcon

  Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği

  Broşür

  İNDİR

BULUT FELAKET KURTARMA VE İŞ SÜREKLİLİĞİ ÇÖZÜMÜ Maksimum hizmet almak için detaylı bilgi.

Teklif Talep Formu

Formunuz başarıyla gönderilmiştir.
Teşekkür ederiz.